Z życia szkoły
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W NASZEJ SZKOLE
SZCZEPIENIA UCZNIÓW
X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka
Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.
• A, jak asymetria – znamię wylewające się na jedną stronę;
• B, jak brzegi poszarpane – znamię, którego brzegi nie są gładkie, które nie jest okrągłe/owalne;
• C, jak czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia;
• D, jak duży rozmiar – znamię o wielkości powyżej 6 mm;
• E, jak ewolucja – znamię, które zmieniło się w krótkim czasie, powiększa się, unosi nad powierzchnię skóry, swędzi, pęka, piecze, wokół którego powstało kilka nowych znamion.
X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka
Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.
SPORT TO ZDROWIE
- 23
UWAGA KONKURS!!!!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę.
Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.
Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenie miejsce.
Wakacje to idealny czas, by poznać właśnie takie zakątki regionu...
Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do dnia 30 listopada 2021 r. (do końca dnia).
Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2022.
Więcej informacji znajduje się w załączonym Regulaminie.
Załączniki:
OGŁOSZENIE O KONKURSIE BURMISTRZA BIAŁOGARDU NA NAZWĘ I LOGO NOWEGO ŻŁOBKA
Celem ogłoszonego przez Burmistrza Białogardu konkursu jest wyłonienie nazwy będącej rozpoznawalnym symbolem Żłobka Miejskiego w Białogardzie .
Liczymy, że Państwa propozycje pozwolą na nadanie żłobkowi nazwy, która zarówno pod względem symbolicznym jak i funkcjonalnym będzie odwoływać się do charakteru prowadzonej w tego rodzaju placówce opiekuńczej działalności. Żłobek to inwestycja niezwykle ważna dla mieszkańców Białogardu, jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy chcą łączyć życie zawodowe z rodzinnym, stąd też zapraszam Państwa do udziału w konkursie i współtworzenia tego miejsca podkreśla Burmistrz Białogardu.
Warunkiem udziału w konkursie jest akceptacja regulaminu. Zgodnie z nim nazwa żłobka powinna zawierać symbolikę o pozytywnej wymowie i nawiązywać do równości w dostępie do atrakcyjnej oferty opiekuńczo-edukacyjnej.
DRODZY RODZICE
DRODZY UCZNIOWIE
WEJŚCIA DO SZKOŁY OD 17 MAJA 2021 r.
-
Funkcjonują dwa wejścia do budynku szkoły:
-
WEJŚCIE GŁÓWNE dla klas I - III (od ulicy Świdwińskiej) klasy I (dzieci są przyprowadzane/odbierane przez jednego opiekuna, rodzice proszeni są o nieprzekraczanie tzw. BEZPIECZNEJ STREFY); klasy II-III (dzieci wchodzą bez rodziców);
-
WEJŚCIE BOCZNE dla klas IV - VIII (od ulicy Wojska Polskiego) klasy IV-VIII (dzieci wchodzą bez rodziców);
-
Rodzice/opiekunowie klas I przebywają tylko w wyznaczonej przestrzeni służącej przyprowadzaniu i odbieraniu uczniów (BEZPIECZNA STREFA), gdzie mają obowiązek osłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk. Rodzice ograniczają swój pobyt na terenie szkoły do niezbędnego minimum. Nie przekraczają wyznaczonej strefy. Rekomendujemy oczekiwanie na dziecko przed wejściem do budynku.
-
Uczniów klas I – III obowiązuje harmonogram wejść/wyjść zamieszczony w plikach szkoły (Librus Synergia).
-
Uczniowie klas IV – VIII przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji, udają się bezpośrednio do wyznaczonej dla klasy sali lekcyjnej, przestrzegając niżej podanych godzin wejść:
-
1 lekcja o godz. 7:50
-
2 lekcja o godz. 8:45
-
3 lekcja o godz. 9:35
-
WYTYCZNE MEiN, MZ i GIS
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych
(aktualizacja 17.05.2021 r.)
Organizacja zajęć w szkole
Ogólne zasady:
Dystans
- minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.
Dezynfekcja
- przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
Higiena
- częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Maseczka
- w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.
Wietrzenie
- przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
- Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
- Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: maseczki - rekomendowane maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
- Przebywanie w szkole osób z zewnątrz należy ograniczyć do niezbędnego minimum (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Zobowiązane są do stosowania środków ochronnych (maseczki, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk), zachowania dystansu od innych osób min. 1,5 m oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły.
- Rekomendowany jest kontakt z rodzicami/opiekunami ucznia z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) uczeń zostanie odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami.
- Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
- Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie zajęć i podczas przerwy, a także w dni wolne od zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
NAUCZANIE HYBRYDOWE OD 4 MAJA 2021r. W KLASACH 4-8
HARMONOGRAM POWROTU DO NAUKI STACJONARNEJ
ZAPRASZAMY NA AKADEMIĘ Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH!
LAUREAT KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO
ŚNIADANIE DAJE MOC
NAUCZANIE HYBRYDOWE OD 26.04.2021 r.
Szanowni Rodzice,
Od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r., zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 22 kwietnia 2021 r. w szkole zostaje wprowadzone nauczanie w trybie hybrydowym dla uczniów klas I - III.Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie liczby dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej (po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu dziecka – karta zgłoszenia w plikach szkoły – Librus Synergia) ze względu na sytuację epidemiologiczną.
Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną na przemian z nauką zdalną, w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie.
Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.
W związku z tym harmonogram nauki uczniów będzie następujący:
Harmonogram nauczania hybrydowego – zgodnie z obowiązującym planem lekcji -
w Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie 26.04.2021 - 30.04.2021
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
LEKCJA PRZYRODY
Uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody dowiedzieli się, że powierzchnia Ziemi jest bardzo urozmaicona. Poznali różnorodne formy ukształtowania terenu oraz wykonali ich modele. Wykazali się przy tym ogromną pomysłowością i kreatywnością.
12
DO RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
Przypominamy o potwierdzeniu woli przyjęcia kandydata do Szkoły Podstawowej nr 1 w Białogardzie w nieprzekraczającym terminie do 25 marca do godziny 15.00.
Archiwum Aktualności