• Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

• 7.10 to dzień w którym po raz pierwszy od dłuższego czasu mogliśmy sportowo rywalizować z innymi szkołami. W Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych wystartowała również i nasza Szkoła stając dwukrotnie na podium na trzecim miejscu. Serdeczne gratulacje i wielkie podziękowania za godne reprezentowanie SP1

Składy naszej Reprezentacji:

Sałach Róża, Smukowska Martyna, Iwan Weronika, Góralska Julia, Jankiewicz Michalina, Lis Joanna, Klisik Maria, Pietrasik Oliwia, Mystek Zosia, Tomasik Lena, Sałach Zuzanna, Misiewicz Lena, Jędrzejewska Lena(3a!), Zawadzki Franek, Kuśmierczyk Damian, Florek Aleks, Jankowski Hubert, Olejnicki Szymon, Dąbrowski Hubert, Romejko Wiktor, Palkiewicz Cezary, Sengstock Aleksander, Stasiorek Marcel, Jankowski Szymon, Ciemski Bartosz.

AK, DW.

• OGŁOSZENIE RR

• Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Białogardzie

Yest5e0rpd1a1fcly nai1to 10i:e4m7 AM  ·

UWAGA KONKURS

Aby zachęcić Państwa do dokonywania wpłat na konto Rady Rodziców zrodził się pomysł na przyznanie NAGRODY dla klasy, która wpłaci największą kwotę.

Co jakiś czas będziemy informować Państwa o statystykach wpłat

Klasa, która zbierze największe środki otrzyma 100 zł.do wykorzystania na dowolny cel - może to być wspólne wyjście na pyszną pizzę , lody lub realizacja innego przedsięwzięcia

Przypominamy, że składka na Radę Rodziców w tym roku szkolnym pozostaje bez zmian i wynosi 30 zł na pierwsze dziecko i 20 zł na drugie i kolejne uczące się w szkole.

Drodzy Rodzice pamiętajcie, że składka na RR jest dobrowolna.

Nie wymagamy wpłaty… ale o nią prosimy.

Nie dla siebie prosimy tylko dla naszych dzieci, aby:

- zadbać o właściwą motywację do starania się o lepsze rezultaty,

- zmobilizować leniwych,

- pomóc potrzebującym,

- dodać odwagi i pewności siebie nieśmiałym,

- odkryć talenty,

- zapewnić wspaniałą zabawę,

- zadbać o piękne wspomnienia,

- dać przykład innym…

Prosimy pamiętać, żeby wskazać której klasy dotyczy wpłacona składka.

Dla przypomnienia poniżej numer konta Rady Rodziców:

• SPIS POWSZECHNY

• Skorzystaj z propozycji Miasta Białogard i odwiedź punkt spisowy w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich (wejście od ul. 1 Maja).

Rachmistrzowie czekać będą na Ciebie 28 i 29 września w godzinach od 15:00 do 17:00.

Wystarczy znać swój numer PESEL. Narodowy Spis Powszechny Ludności Mieszkań 2021 trwa do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców naszego kraju (zarówno Polaków jak i i cudzoziemców).Spis na terenie Miasta Białogard prowadzi ośmiu rachmistrzów, którzy kontaktować mogą się z jednego z poniższych numerów tel.:22 828 88 88, 94 3579152, 94 3579 154, 94 3579 155, 94 3579 157, 94 3579 240, 793 190 850. Dane rachmistrzów można zweryfikować w Urzędzie Miasta Białogard osobiście bądź telefonicznie tel. (94) 3579150.Więcej o spisie powszechnym w linku: https://bialogard.info/7,6941,liczymy-sie-dla-polski#bialogard

• NOWY SKŁAD SU

• Dnia 22 września 2021 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 224 uczniów. Oddano 214 ważnych głosów oraz 10 głosów nieważnych.

W wyborach zwyciężył Aleksander Florek z klasy 8a zdobywając 97 głosów. Pozostałe głosy rozłożyły się następująco: Oliwia Jacewicz kl. 8a (53 głosy), Marlena Piotrowska kl. 8a (33 głosy) oraz Weronika Iwan kl. 8a (31). Skład Samorządu Uczniowskiego w roku 2021/2022 przedstawia się zatem następująco:

1. Aleksander Florek- przewodniczący SU
            2. Oliwia Jacewicz- zastępca przewodniczącego SU
            3. Marlena Piotrowska- zastępca przewodniczącego SU
            4. Weronika Iwan-skarbnik

Gratulujemy całej czwórce i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

• PODHALE

• Uczniowie klasy 3a poznali Podhale, zdobyli wiedzę na temat warunków życia, kultury i tradycji mieszkańców Podhala. W formie zabawy udzielali odpowiedzi na pytania, kolorowali i opisywali strój góralski, a na koniec malowali"obrazy" na szkle, czyli góralskie szkloki.

• Powiew lata

• Przedstawiciele klasy V b, wzięli dziś udział w akcji wspólnego malowania muralu pn. „Powiew lata”, przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 , nr 4  oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Projekt powstał z myślą o integracji i wykluczeniach społecznych, a także by upiększyć skwerek na blokowiskach. Inicjatorem akcji były Kluby Osiedlowe Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie, niesamowitą zabawę, mimo padającego deszczu,  wspaniałe podarunki oraz pyszny poczęstunek.

• Uwaga uczniowie!

•

Dnia 22.09.2021 r. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W dniu dzisiejszym rusza kampania wyborcza. Na zapoznanie się z sylwetkami kandydatów macie czas do poniedziałku. Każda z przedstawionych poniżej osób czeka na Wasz głos. Zwycięzca będzie reprezentował interesy uczniów przez cały rok szkolny, zatem głosujcie mądrze i niech wygra najlepszy!

• SZCZEPIENIA DLA SZKÓŁ

• Informacje dotyczące organizacji szczepień uczniów w wieku 12-15 lat zamieszczono w e-dzienniku Librus w plikach szkoły. Szczegółowe informacje przedstawią wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami 9 września 2021.

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Białogardzie im. Marii Skłodowskiej - Curie
      • 78-200 Białogard ul.Świdwińska 7 Poland